IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mamy syfa na forumku
Autor Wiadomość
AnnaE 
członek prezydium władz krajowych

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 21:44   

aember napisał/a:
AnnaE napisał/a:
aember napisał/a:
Hegemon napisał/a:
Czasowo wyrzuciłem iframe z listy dopuszczalnych tagów HTML. Może pomoże, choć większość jutubek nie będzie w tym czasie chodzić.

No OK, ale jakieś konkretne czyszczenie, zmiana kodzików i metody ich przechowywania będzie, czy się raczej prewencyjnie szykować na kolejne doklejki?

Czy rozsądne są takie informacje poza HP?

Mimo swojej naturalnej skłonności do teorii powszechnie uważanych za spiskowe, nie umiem wyobrazić sobie, w jaki sposób mogłaby zaszkodzić komukolwiek odpowiedź na moje pytanie.

No wiesz, antybroń tworzy się poznawszy broń przeciwnika o wiele prościej.
Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

aember
przewodniczący koła

Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 22:21   

Broń? Nie przesadzajmy. Na 90% ktoś (admin) zapisał hasła do serwera www u siebie na kompie w postaci nieszyfrowanej, a potem wpuścił do kompa robala, który z użyciem tych haseł dopisał automatycznie do strony kilka linijek. I tela.
Gdyby zrobił to człowiek, to pewnie by na takim drobiazgu nie poprzestał.
A nazwanie wprost stanu w jakim jest aktualnie forum, przyczyn i środków naprawy sytuacji nie jest żadnym ujawnieniem tajemnicy, bo to jest wiedza na poziomie przeciętnego gimnazjalisty z dostępem do google. Moje pytanie brzmiało "czy" takie działania są planowane.

BTW - to forum nie jest ani pierwszym, ani ostatnim, ani jedynym, na którym się to stało.

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Nie 29 Sty, 2012 21:36   

aember napisał/a:
Broń? Nie przesadzajmy. Na 90% ktoś (admin) zapisał hasła do serwera www u siebie na kompie w postaci nieszyfrowanej, a potem wpuścił do kompa robala, który z użyciem tych haseł dopisał automatycznie do strony kilka linijek. I tela.

Bez wątpienia. Powiem więcej - hasła zostały sprzedane z opcją "Kup teraz" na Allegro a sposób jak z nich skorzystać opublikowany w wersji filmu instruktażowego na youtube (na wypadek gdyby trafiło na jakieś mniej rozgarnięte dziecię neostrady ...) :grin: :cool:
Cytat:

Gdyby zrobił to człowiek, to pewnie by na takim drobiazgu nie poprzestał.

Interesująca koncepcja . Można prosić o rozwinięcie ?

Cytat:

A nazwanie wprost stanu w jakim jest aktualnie forum, przyczyn i środków naprawy sytuacji nie jest żadnym ujawnieniem tajemnicy, bo to jest wiedza na poziomie przeciętnego gimnazjalisty z dostępem do google.
Moje pytanie brzmiało "czy" takie działania są planowane.

Skoro więc jest to wiedza 'leżąca na chodniku' to po co cokolwiek nazywać czy wyjaśniać ? Strata czasu . I tak wszyscy wszystko wiedzą .

Pozdrawiam

Ignac
członek władz krajowych
na fot.: Tadeusz Reytan

Wysłany: Nie 29 Sty, 2012 21:42   

Nu tapsz. Pośmialiśmy się wszyscy, a teraz kulturalnie upraszam o wytłomaczenie mi jak komu prostemu, co y dlaczego się właściwie stało.

aember
przewodniczący koła

Wysłany: Nie 29 Sty, 2012 23:11   

Ufff... no dobra :D

Black^Widow napisał/a:

Bez wątpienia. Powiem więcej - hasła zostały sprzedane z opcją "Kup teraz" na Allegro a sposób jak z nich skorzystać opublikowany w wersji filmu instruktażowego na youtube (na wypadek gdyby trafiło na jakieś mniej rozgarnięte dziecię neostrady ...) :grin: :cool:

Bez urazy, ale ZTCW statystyka jest za mną - co oczywiście nie wyklucza możliwości, że ten przypadek akurat ma inną genezę. Oczywiście wie kolega lepiej, ja strzelałem na podstawie poszlak, więc wybrałem najprawdopodobniejszą możliwość :)

Black^Widow napisał/a:
"Gdyby zrobił to człowiek, to pewnie by na takim drobiazgu nie poprzestał."

Rozwijam - nie podejrzewam, żeby obserwowany efekt nastąpił wskutek działania "manualnego" - acz pozostawiam sobie margines niepewności.

Cytat:
"A nazwanie wprost stanu w jakim jest aktualnie forum, przyczyn i środków naprawy sytuacji nie jest żadnym ujawnieniem tajemnicy, bo to jest wiedza na poziomie przeciętnego gimnazjalisty z dostępem do google.
Moje pytanie brzmiało "czy" takie działania są planowane."

Skoro więc jest to wiedza 'leżąca na chodniku' to po co cokolwiek nazywać czy wyjaśniać ? Strata czasu . I tak wszyscy wszystko wiedzą

Pardon, niezręczność. Moje sugestie nazwałem wiedzą leżąca na chodniku. Miałem na myśli, że nasze pogaduchy i pytania nie mają prawa w żaden sposób zaszkodzić sprawie z powodu ich ogólności (na poziomie googlownicy). Niebezpieczne mogłyby być ODPOWIEDZI osoby wtajemniczonej (jak mniemam - właśnie kolegi), ale zakładam, że owa osoba, jako świadoma sytuacji, odfiltruje z nich fakty, które nie powinny zostać upublicznione.

A generalnie - gratuluję zniknięcia robala, oby na wieki :mrgreen: Może kolega coś więcej napisać?

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Nie 29 Sty, 2012 23:40   

Ignac napisał/a:
Nu tapsz. Pośmialiśmy się wszyscy, a teraz kulturalnie upraszam o wytłomaczenie mi jak komu prostemu, co y dlaczego się właściwie stało.

Cóż, posługując się słowami rzecznika rządu - "Odnotowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania naszym serwisem" Znaczny wzrost .
:cool:

----------------

Przechodząc do bardziej poważnych stwierdzeń - owszem, mieliśmy włamanie na forum. Owocowało ono pojawianiem się reklam i tych komunikatów z rozmaitych antywirusów i tp. oprogramowania. Ale to tylko jedna część faktów - sytuacja okazała się znacznie poważniejsza - w tle tych widocznych gołym okiem objawów rozgrywało się coś znacznie poważniejszego - co zaowocowało prawie całkowitym crashem forum. Nie mogę tutaj , z oczywistych względów, podawać zbyt szegółowych informacji, niemniej chciałbym zwrócić uwagę na fakt, iż nasze forum w ciągu ponad 10 lat swojej działalności przechodziło wiele zmian, modyfikacji czy migracji do różnych silników i każda z tych zmian pozostawiła ślady w systemie oraz bazie danych, zwiększając ryzyko dodatkowych komplikacji w sytuacji utraty stabilności działania silnika forum.

Koniec końców, dzięki intensywnej pracy Administracji, udało się przywrócić funkcjonalność forum, odtworzyć dane z jednej z paru kopii, zabezpieczyć się przed powtórną krytyczną sytuacją tego typu.

Pozdrawiam

Ignac
członek władz krajowych

Wysłany: Nie 29 Sty, 2012 23:56   

Chałwa adminom!!! Precz z zaplutymi karłami* usiłującymi zniszczyć dorobek tut. Forum!

* Określenie marsz. Józefa Piłsudskiego

smokeustachy 
sekretarz władz wojewódzkich

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 01:57   

Czy ja dostałem bana czy forum leży i nie mogę dodać wiadomości do wątku wypadkowego?
O poniżej:
Could not obtain common word list

DEBUG MODE

SQL Error : 2006 MySQL server has gone away

SELECT m.word_id FROM (phpbb_search_wordmatch m, phpbb_search_wordlist w) WHERE w.word_text IN ('120', 'albo', 'ale', 'antka', 'badania', 'badawcza', 'bez', 'bierze', 'bomba', 'burdel', 'bym', 'było', 'będę', 'chce.', 'chcieli', 'chodzę', 'chęcią', 'cicho', 'co', 'codzienność', 'czajnika', 'czy', 'czyli', 'czytania', 'czytać.', 'dalsze', 'definicji', 'do', 'doniesień', 'dwadzieścia', 'dywersantów', 'exemplum', 'gdzie', 'generalnie', 'głoszę', 'helu', 'hipotezach', 'hipotezy', 'htmlu', 'ich', 'indziej', 'innego', 'inny', 'itp.', 'ja', 'jak', 'jakiej', 'jakiś', 'jasienicy', 'jej', 'jerry', 'jest', 'jestem', 'już', 'kierowcy', 'kombinacje', 'komisja', 'konkretach.', 'kontroler', 'kątem', 'lakoniczni', 'listę', 'ludzi', 'maciarewicza', 'maleszko', 'mam', 'mam.', 'marudzę', 'menzurka', 'menzurki', 'metoda', 'metrów', 'mgła.', 'minimum.', 'mnie', 'momentami', 'mongolii', 'myślę', 'mówienia', 'mówimy', 'mówiąc', 'na', 'nabierają', 'nabrali', 'natomiast', 'nawalony', 'nawet', 'nie', 'nie.', 'niektórzy', 'niepopularne.', 'nieścisłości', 'nikogo', 'normalka', 'o', 'obecni', 'obecność', 'odczyty', 'odrzucają', 'odłamków', 'ogóle', 'osoby', 'ostatnie', 'pasażerowie', 'paskudnych', 'pedeefach', 'perszinga.', 'pewne', 'pewnie', 'pewności', 'pewność', 'pis', 'pisowi', 'pobojowisko', 'pod', 'podejrzanie', 'podejrzeniem', 'podejrzewać', 'podejrzeń.', 'podnoszony', 'podobnie', 'podstawowa', 'podstawowej', 'poleciał', 'poludzkiego', 'pomogły.', 'pomysłach', 'poniżej', 'popiełuszki', 'poradzisz', 'potwierdzić', 'powinni', 'poza', 'profesjonalnie', 'proszę', 'przelewa', 'przepala', 'przeszukano', 'przy', 'przypomina', 'przypomnijcie', 'pytanie', 'rakietami.', 'rakiety', 'raz', 'razu', 'refleksji', 'robią', 'robią.', 'rosji', 'rozbił', 'rozmów', 'rzeczy', 'samobieżna', 'samolot', 'samolot.', 'schodzić', 'setki', 'sio', 'się', 'się.', 'skąd', 'smoleńsku', 'sobie', 'sprawdzać.', 'sprawy', 'sprowadzali', 'statyczne', 'sto', 'stoi', 'strzała', 'strzelać', 'sytuacjach', 'sza.', 'szczerze', 'sznurek', 'szpiona', 'szpionem', 'są', 'słownie', 'tak', 'takich', 'tamci', 'tej', 'teraz', 'też', 'tom', 'tu', 'tutaj.', 'tych', 'tylko', 'typowe', 'typowy', 'usta.', 'ustach', 'ustaliła', 'utrzymuje', 'uwaga', 'wadze...', 'wariografie', 'wersji', 'widoczności', 'widzieli', 'wiele', 'wieży', 'winy', 'więc', 'woda', 'wody', 'wodę', 'wolał', 'wrażliwe', 'wspominał', 'wszystko', 'wszystko.', 'wykluczono', 'wykluczonych', 'wynika', 'wypadkowych', 'wyrzutnia', 'wyrównać', 'wysokości', 'wystartował', 'wątek', 'wątkach', 'wątku', 'z', 'zacznij', 'zakaz', 'zamachowcy', 'zamachowych', 'zamachowych.', 'zamachu', 'zapala', 'zapałka', 'zapałkę', 'zapobiegać', 'zasadzki.', 'ziemi.', 'ziemię', 'zirytowałem', 'zniżanie', 'zrobiła', 'zrób', 'zupełnie', 'zwolennicy', 'zwolennikiem', 'zła', 'ścieżka', 'środku', 'święto', 'źle', 'żartów', 'żeby', 'żonie', 'żyją') AND m.word_id = w.word_id GROUP BY m.word_id HAVING COUNT(m.word_id) > 73150

Line : 323
File : functions_search.php

Yanusson 
baron wojewódzki

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 02:29   

Takie komunikaty zdarzaly sie na dlugo przed padem forum.
Najwidoczniej w tekscie notki byl jakis znak, ktory powodowal, ze silnik forum nie traktowal tego jako wpisu.

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 08:21   

smokeustachy napisał/a:
Czy ja dostałem bana

Z pewnością to nie ban :mrgreen:
Niemniej @Administratorzy proszą o podsyłanie informacji o tego rodzaju incydentach z możliwie pełnym tekstem pojawiającego się komunikatu. Pomaga to w odnajdywaniu błędów.

smokeustachy 
sekretarz władz wojewódzkich

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 09:57   

Yanusson napisał/a:
Takie komunikaty zdarzaly sie na dlugo przed padem forum.
Najwidoczniej w tekscie notki byl jakis znak, ktory powodowal, ze silnik forum nie traktowal tego jako wpisu.
Jak podzieliłem na 2 części to przeszło. Może rozmiar?

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 11:34   

Nie to raczej problemy z niezoptymalizowanymi paroma tabelami. Pracujemy już nad tym aby je wyeliminować.

Pozdrawiam

macsoc 
Emerytowany Ojciec Dyrektor

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 11:39   

Kod:
Could not insert new word matches

DEBUG MODE

SQL Error : 2006 MySQL server has gone away

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 194649, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('could', 'not', 'insert', 'new', 'word', 'matches', 'debug', 'mode', 'sql', 'error', '2006', 'mysql', 'server', 'has', 'gone', 'away', 'into', 'post_id', 'word_id', 'title_match', 'select', '194645', 'from', 'where', 'word_text', 'xavras', 'wyżryn', 'line', '265', 'file', 'functions_search.php', 'win', 'ff', 'aurora', 'dodaniu', 'postu', '-', 'post', 'sie', 'objawił', 'ale', 'nie', 'jest', 'pokazany', 'jak', 'ostatni', 'wątek', 'ignaca', 'trój', 'dywizji')

Line : 265
win xp ff aurora > w wątku o trój dywizji jestem oststni, a wyświetla się Gromit

czy teraz to przejdzie?

fatuswombatus
przewodniczący zarządu o. p.

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 11:52   

sie znowu forum wykrzacza. Pisze post w odpowiedzi na inny post i nie daję się go wysłać (komunikat o DEBUG ) Otwieram wątek w którym odpowiadałem na post i widzę że mój jest powielony 3 razy.......

fatuswombatus
przewodniczący zarządu o. p.

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 11:52   

sie znowu forum wykrzacza. Pisze post w odpowiedzi na inny post i nie daję się go wysłać (komunikat o DEBUG ) Otwieram wątek w którym odpowiadałem na post i widzę że mój jest powielony 3 razy.......

Ela 
członek władz krajowych

Pomogła: 9 razy
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 11:58   

Na głównej nie widać nowych postów. Debugi szaleją.

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 14:27   

Powinno się poprawić , aktualnie .

Pozdrawiam

lupus71 
baron wojewódzki
Pryncypał

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 17:42   

Wyszukiwarka coś nie tenteges

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 21:31   

A co - nie ten teges ... ?

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Pon 30 Sty, 2012 22:38   

Gieneralnie wolno chodzi: czas reakcji strony u mnie średnio ok 2 do 3,5 sekundy. Tzn taki komunikat podaje mi przeglądarka. Ta akurat szybko poszła: 0,29 sekundy, ale już w TS jeden z tematów otwierał się 3,1s.

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Wto 31 Sty, 2012 12:37   

Hmm, dziwne, bo od momentu wyłaczenia wordmatch_list ogólnie forum znacznie przyspieszyło
...

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Wto 31 Sty, 2012 16:26   

Może to coś u mnie na lokalnych łączach. Dzisiaj strony generują się średnio 0,15 do pół sekundy.

Black^Widow 
Oberfeld-Hebel

Wysłany: Śro 01 Lut, 2012 16:21   

Zwracam się do Was szan. Forumowicze z pytaniem :
A jak jest teraz ? Czy nadal pojawiają siękomuś jakieś błędy ?

Pozdrawiam

adamstan 
sympatyk

Wysłany: Śro 01 Lut, 2012 16:55   

Mi nie działają "posty od ostatniej wizyty" i muszę się logować dwa razy, bo za pierwszym zawsze wywala mnie na główną niezalogowanego. Ale tak było też przed padem forum.

Ela 
członek władz krajowych

Pomogła: 9 razy
Wysłany: Śro 01 Lut, 2012 18:32   

Debugi przestały dręczyć.

Ignac
członek władz krajowych

Wysłany: Śro 01 Lut, 2012 18:54   

:wink: :razz: :razz: :razz: :!: :!: :!: :!: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :smile: :smile: :smile: :grin: :> :roll: :?: :?: :!: :oops:

[ Dodano: Sro 01 Lut, 2012 18:56 ]
:arrow: :?: :!: :arrow: :idea: :?: :?: :!: :lol: :evil: :twisted: :roll: :razz: :wink: :mrgreen: :neutral: :idea: :?: :!: :mad: :grin: :o :cool: :???: :shock: :> :shock: :shock: :shock: :shock: :cool:

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Śro 01 Lut, 2012 19:11   

Ela napisał/a:
Debugi przestały dręczyć.

...a stało się to za sprawą @Blackiego i cudem jest na naszych oczach. :idea: :idea: :cool:

Specjalnie dla @Ciebie:

ombretta 
ex-forumkowicz

Wysłany: Śro 01 Lut, 2012 20:43   

Wszystko gra i śmiga jak, ten no, gepard. :mrgreen:

Mania 
Banita

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Śro 01 Lut, 2012 23:07   

Black^Widow napisał/a:
Zwracam się do Was szan. Forumowicze z pytaniem :
A jak jest teraz ? Czy nadal pojawiają siękomuś jakieś błędy ?

Pozdrawiam

Nie działa cytowanie selektywne.

ombretta 
ex-forumkowicz

Wysłany: Śro 01 Lut, 2012 23:17   

Mania napisał/a:
Nie działa cytowanie selektywne.

Jak nie, jak tak?

Odpowiedz do tematu