IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prywata: Dzielenie filmów na części
Autor Wiadomość
Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Sob 13 Lut, 2010 20:41   Prywata: Dzielenie filmów na części

Moje kochane Słoneczko i młodsze pociechy uwielbiają oglądać filmy made in Bollywood. Tworzą one jednak dla sprzętu jaki mam w domu bardzo poważny problem. Nie mieszczą się na 2 GB pen-drive - taki akurat mamy. To dopiero początek "schodów". Odtwarzacz DVD widzi co prawda tak duże pliki (2,15 GB) ale ma za mały bufor i odtworzyć ani z płyty ani z " kingstoma" nie potrafi. zostaje oglądanie jedynie na monitorze. Jest to nieco uciążliwe.
Wertuję strony internetowe od około tygodnia usiłując znaleźć jakiś program do dzielenia takich wielkich plików. wszystko z marnym skutkiem.

Program ponoć najlepszy "WirtualDub 1.9.8" niestety jest tylko po angielsku i nie bardzo potrafię krok po kroku podzielić i od nowa "przeliczyć" części filmu. Mój ostatni "sukces" polegał na zamianie pliku ok 1 GB na plik ok 30 GB co zaowocowało zawieszeniem komputera z powodu braku miejsca na dysku. Wczoraj udało mi się podzielić film i zamienić go w sposób czytelny dla komputera. Skorzystałem z systemowego programu "Windows Movie Maker". zamienił dwa GB z hakiem na niecałe 600 MB. Zajęłu to komputerowi ponad 200 minut pracy z maksymalną wydajnością procesora. Jednak tego formatu DVD nie widzi.

Ratunkuuuu. Może ktoś mi opatooom do głowy klik za klikiem napisze co zrobić aby skutecznie podzielić plik filmowy w formacie AVI na mniejsze kawałki.

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Sob 13 Lut, 2010 21:13   

Auto Gordian Knot?

http://www.autogk.me.uk/
http://www.instalki.pl/pr...ordian_Knot.php

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Sob 13 Lut, 2010 22:56   

Mig i do drugiej w nocy sprawa będzie opanowana. To znaczy mam nadzieję, że będzie opanowana. Nie przyszło mi do głowy, że to aż tyle mecyji z takim zwykłym ciachnięciem filmu na pół. Ustawiłem maszynerię tak, aby film na wyjściu był na 2 CD i ważył 1400 MB .
Tak przy okazji chodzi o ten film. :oops: :mrgreen:

Zbigniew 
członek władz krajowych

Wysłany: Nie 14 Lut, 2010 17:22   

To było tak. Zapodałem zgodnie z instrukcją film w maszynerię i czekammmmmm...... Po czterdziestu minutach przekonwertowało na cośtam raz, po następnych czterdziestu znów na cośtam drugi raz. W końcu po bitych czterech godzinach gdy maszyna zaczęła konwertować po raz piąty skapitulowałem i poszedłem spać. Zostawiłem włączony komputer: niech robi co chce. O suiódmej rano zaglądam, patrzę a tu mam gotowe dwie wersje filmu. Ze wspomnianej wersji "2 z hakiem" maszyna zrobiła dwie kopie. Pierwsza w jednym kawałku o wadze 1,4 i druga w dwóch kawałkach po 0,7. Dawaj na pen-driva. Próba. Wszystko działa perfekcyjnie.

Zacny Hegi: Zwłaszcza TA oto księżniczka chciała Ci szczególnie podziękować za dobrą radę z której skorzystałem i zaowocowało to sukcesem. Zatem od dwóch księżniczek masz buziaki po policzkach (starsza się trochę wstydzi ale też trelepatycznego ci posyła) i trzeciego buziaka w czółko od mojej Arcyksiężnej. Dziękuję pięknie za pomoc.

Odpowiedz do tematu