IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O trollach i u(p..s)ciążliwcach uwagi luźne
Autor Wiadomość
agitator 
zwykły członek, płacący składki

Wysłany: Sob 22 Kwi, 2006 16:19   O trollach i u(p..s)ciążliwcach uwagi luźne

Temat wydzielony, jakby, ktos potrzebował podzielic się jeszcze jakimiś spostrzeżeniami tego typu, bez zakłócania innych wątków. Z góry dziękuję :) Choć rzeczywiście na trolli jedyna skuteczna metoda - to nie karmić. (jurrando)

OT:

Yburg napisał/a:
agitator napisał/a:
Circ zbanowana, wuk zbanowany. A Gruby vel Yburg - prosze - bryluje. Znaczy na forum 'wraca nowe'? A gdzie Rygiel?

I chyba znowu trafia naiwnych w miekkie, skoro znowu pada aluzyjka o potrzebie zastowsowania starej komunistycznej metody - cenzury :!: :P :D :lol:

Ps.

Rygiel i spólka nigdy nie należeli do moich ulubieńców
Nie mam na mysli "Circ" i "wuk" bo ich nie koharze :lol:

jurrando napisał/a:
:evil: Bardzo proszę o trzymanie się tematu i zasad wątku oraz j.w. - czyli wg Hegemona, z wyłaczeniem kaftana.
Krótki dialog off topic MOr-direk wycięty. Direk za powyższy post - ostrzegawczy ban jednodniowy. Może gdzie indziej tak można, tutaj - nie.

Może ja jestem przewrażliwiony, ale direk to mi coraz bardziej Grubym zalatuje.
gacek
.

Gruby, yburG, direk, Sowa, cholera wie kto jeszcze. Problemem tego forum nie jest to, ze ktos da bana uzytkownikowi. Ale to, ze uzytkownicy daja bana temu forum... bo ilez mozna tolerowac tego samego trolla?!

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Sob 22 Kwi, 2006 16:24   

Trolla się olewa. To najskuteczniejszy sposób. Chociaż w tym konkretnym przepadku trzeba będzie pewnie podjąć bardziej drastyczne środki zaradcze.

Półkownik 
Stary Basior

Wysłany: Sob 22 Kwi, 2006 16:32   

Zastanawiam sie jakie modus vivendi napędza takich trollów, że tak są upierdliwi. No bo gdyby jeszcze z pozycji lewicowych, czy też komuchowych podyskutować chcieli. To byłoby fajne, bo nie ma sensu sobie na wzajem potakiwać. Dlatego zawsze popierałem SKY jakim by nie był i co by nie cytował. Ale ta nowa mutacja? Pożal się Boże.

circ 
Banita

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2006 02:16   

Co do pozycji lewicowych, to direk jest rodem z portalu SLD.

http://www.sld.org.pl/ind..._id=34&rsid=443
[ciach - off topic. Problem nie dotyczy pogladów, tylko trolli, czyli n.p. użytkowników sieci, którzy koniecznie muszą zabrać głos na każdy temat, choćby nawet nie mieli o nim zielonego pojęcia. (jurrando)]

Skąd ktoś wie, że nie ma o czymś pojęcia?
Gdyby wiedział, nie wypowiadałby się.

Jak zawsze, zostaje moderatorom cięcie według własnych opini, a to też tylko opinie.
Nie sprzeczam się. Uważam, że to słuszne, ale chciałabym aby niektórzy zauważyli, że Kaczyńscy mają prawo robić to samo.
Inaczej będzie anarchia.

narka

jurrando 
sekretarz zarządu koła

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2006 21:41   

Daj spokój z Kaczorami circ, jestem uczulony na agitację partyjną, a nasi słynni Bliźniacy naprawdę nic nie mają wspólnego ze sprawami organizacyjnymi Forum.
Nie jestem miłośnikiem cięcia, jestem fanem prządku i kultury oraz powściągliwości (i pracy). Będzie lepiej i dla mnie i dla Ciebie, jak się do tego dostosujesz.
Nie śmieć, proszę wrzutkami off topic. Zawsze możesz założyć nowy wątek w Hyde Parku, jeśli coś Ci przyjdzie do głowy a propos.

W sprawie samooceny, czy ktoś ma pojęcie, czy nie. Każdy ma (powinien mieć?) jakis poziom umiejętności spojrzenia na siebie krytycznie - to jest też element kultury.
Pozdrawiam.

circ 
Banita

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2006 21:59   

Nie prowadzę partyjnej agitacji. Wierzę w prawdę i daję temu wyraz.

Jasne, chcę się dostosować, jak każdy.

Co do elementów kultury.....kultura nie jest czymś sztywnym, wręcz przeciwnie, dlatego to trudne.
Cybernetyczna teoria kultury mówi, że każda nowa jakość w kulturze, to informacja nowa. Informacja nowa, to taka na którą świadomość reaguje zaskoczeniem.
Sam mówiłeś, że to forum, nie news room, więc opinie czasem zaskakują, jak też swoiste traktowanie tematu i ilustrowanie myśli pozornym offtopem, czasem intelektualna prowokacja.
Zawsze można dyskutowac, czy materiał coś wyjaśnia, czy nie.

Ale ogólnie masz rację. Czasem po czasie orientuję się, że moja wypowiedź wiele nie wniosła.
Spróbuję się zdyscyplinować.

Też jestem fanem porządku, ale światopoglądowego.

narka

macsoc 
Emerytowany Ojciec Dyrektor

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006 17:32   

zamykam

- to był błąd, więc otwarte ponownie -

dla potomnych:

tekst
Cytat:
umyślne godzący w porządek lub spokój Forum; polegający na działaniu - w rozumieniu powszechnym - bez powodu lub z oczywiście błahego powodu i okazujący przez to rażące lekceważenie Użytkownikom a także podstawowym zasadom porządku prawnego
będzie cięty

demokrata_patriota 
zwykły członek partii

Wysłany: Śro 03 Maj, 2006 17:52   

Trolle prawdziwe są uparte. Miałem takich. To wygląda na chorobę psychiczną niekiedy. Zatem można pomylić zapaleńców, czy napaleńców na coś, choćby na wir dyskusji z Trollem, spamenkiem. Pewnie dla niektóych stanę się właśnie trollem - spamerem, ale to nie tak. Podoba mi się to forum jak mało które. Ludzie tu kochają pisać, dyskutować. To ważne.

Jako były admin forum php uważam że trzeba się wysilić na zawodową uprzejmość do ludzi, choćby byli nie wiem jacy... jak przeginają to usuwać, albo opieprzać na PW. Normalnych ludzie uwaga na PW uspokoi, mnie na pewno. Nie lubię jednak kiedy publicznie mnie ktoś wyśmiewa. Hasła adminów, modów też muszą być lakoniczne, bez osobistych przytyków.

Forum to wspólna przestrzeń. Ludzie są skrajnie różni, niektórzy nerwowi, niektórzy opętani ;) Polityka i wiara. Tu zawsze są konflikty. Zatem popieram teorię żeby trolle ignorować. Obserwować, a jak nie ma poprawy to kroki dalsze. Jest mit o trollu który wszędzie jest i pisze bzdury, zwykle nie na temat, ale takich nie ma wielu. Ludzie mają tendencje naturalne do zbaczania z tematu. Bądź tolerancyjni proszę... :)

To się robi duże forum, czuję że rozwinie się, ludzi przybywa. Co z językiem? Dopuszczacie wulgaryzmy? Jak bardzo można najeżdżać na polityków i znane osoby? Wiem że odpowiedzialność leży głównie po stronie forumowicza. Jednak po co wydawcy forum, redakcji kłopoty? Nie boicie się?

Mikev 
członek zarządu koła

Wysłany: Śro 03 Maj, 2006 18:45   

Polecam http://www.dziecineostrady.prv.pl. ;-)

jurrando 
sekretarz zarządu koła

Wysłany: Czw 04 Maj, 2006 09:14   

demokrata_patriota napisał/a:
Co z językiem? Dopuszczacie wulgaryzmy? Jak bardzo można najeżdżać na polityków i znane osoby?
Wulgaryzmów nie dopuszcza się.
Kwestie najeżdżania na osoby publiczne nie są tu uregulowane innymi zasadmi jak zasady kultury oraz poczucie prawa i sprawiedliwości autorów i modów. Na pewno jednak nie wolno szerzyć kłamastw tak o osobach jak i o rzeczach czy wydarzeniach. Dobrze widziane jest podawanie źródeł.

Błotniak z Bronnej Góry
zwykły członek, płacący składki

Wysłany: Sob 02 Gru, 2006 01:49   O NAUKACH PŁYNACYCH Z ZAKURZONYCH KSIAG...

Ja tam nie wiem, czy wypowiadam się akurat w dozwolonym miejscu, ale przecież rączka Hegemona czuwa, więc mogę chyba być spokojny o losy moich literek.
Szczególnie dlatego, że obchodzę dzisiaj mały jubileusz.

Otóż rzadko zdarzają mi się takie refleksje.
Ale tym razem postanowiłem być oszalałym archiwistą, za pozwoleniem.

Dziwnymi, zaiste, drogami zmierzają ku sobie Polanie.
Ja sam, ptaszydło już dosyć spleśniałe, zarejestrowałem się ponownie (po interwencji hakera) 12 listopada Roku Pańskiego 2006 i otrzymałem numer 632.
Dzioba od tego czasu miałem czelność otworzyć równo 50 razy (plus dwa posty ukryte przez Hegemona w piaskach pustyni).
Po mnie zarejestrowało się jeszcze 23 osoby.
Nawet niektóre z zajmującymi imionami, np.: - mrówka albo pogończyk, czyli mania małych liter.
Są jeszcze: - eremit, jardrag i juraja wykazujący w swoich imionach jakiś metafizyczny niepokój co do swego przeznaczenia.
Aliści esencja mojego archiwistycznego wywodu tkwi w liczbach!

Otóż wszystkie te osoby razem zabrały głos 9 razy!

I tę liczbę należy podzielić jeszcze przez 3!

Czyż więc egipskie mumie spoczywają naprawdę tylko w kraju faraonów?

Akiko 
Banita

Wysłany: Pon 25 Gru, 2006 16:18   

Mam klopot z poczta.
Doszly mnie sluchy, ze piszacy wyslana dostaje z powrotem z komunikatem , ze jest zamknieta.

Wesolych Swiat!

wichura 
Banita

Wysłany: Nie 28 Sty, 2007 13:42   

Akiko napisał/a:
Mam klopot z poczta.
Doszly mnie sluchy, ze piszacy wyslana dostaje z powrotem z komunikatem , ze jest zamknieta.

Wysłałem kiedyś życzenia urodzinowe do AKIKO i to co otrzymałem z powrotem po jakimś błędzie sprawiło, że osłupiałem ze zdumienia. To był prawdopodobnie jakiś błąd i według zapewnień administratora został fałszywie wygenerowany w bazie danych forum (czy jakoś tak!). Nie ukrywam, że jeszcze w tym szoku kontaktowałem się z administratorem forum.
Nie wiem skąd w tym zwrocie pocztowym znalazł się adres (...)@gazeta.pl bo się na tym zbytnio nie znam.
Oto część e-mail zwrotnego jaki otrzymałem:

MAILER_DAEMON
do mnie
Więcej opcji 04:53 (17 godzin temu)
Hi. This is the qmail-send program at home.pl.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

<(...)@gazeta.pl>:
itd.itd.itd - podany był jeszcze ciąg informacji, które zapewne wielu osobą nic nie powiedzą.

Odpowiedz do tematu