IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
UPR z LPR i Prawica RP?
Autor Wiadomość
frompoland 
sympatyk

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 16:38   UPR z LPR i Prawica RP?

Przecież to śmiech na sali...
UPR za całkowitą prywatyzacją + karą śmierci a LPR czy "Prawica"?? ludzie wspólną to mają tylko nie chęć do UE choć "Prawica" nie do końca.

Kyrb 
członek zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 18:29   

Ale, jeśli osiągną wynik, mogą się przydać.

los 
Banita

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 18:32   

LPR-UPR-PR... pr...pr...pr...

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 19:21   

Niniejszym proszę uważać mnie za zdeklarowanego zwolennika PiS, konkretnie- konserwatywnego skrzydła tej partii.

UPR i PR dopuściły się, przepraszam za wyrażenie, kurewstwa- ja w tym akcie udziału brać nie zamierzam.

Zgred
Szeregowy rezerwy

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 19:29   

Smutne to mimo wszystko, miałem do Marka Jurka sporo szacunku.
Nigdy nie przypuszczałem że będzie się prostytuował w tak żałosny sposób :(

wichura 
Banita

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 19:33   

Interesująca jest nazwa tej koalicji - Liga Prawicy Rzeczpospolitej - w skrócie LPR. Jakby zaś dać np. Unia Prawicy Rzeczpospolitej to w skrócie będzie UPR. Może jeszcze inaczej - w nazwie jest z kolei nazwa jednej z partii wchodzącej w skład koalicji - Prawicy Rzeczpospolitej... :wink:
Teraz to tak całkiem na poważnie zacząłem się zastanawiać na kogo głosować... :neutral: W sumie moje poglądy to pewien mix, choć chyba najbardziej zbliżony jestem właśnie do PR... :smile:

Psuj 
Wolny Strzelec
Pogromca Smoków

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 19:35   

Ja się właśnie przestałem zastanawiać. Myślałem o UPR, PR i PiS (ze wskazaniem na UPR), a teraz wiem, że na PiS.

wichura 
Banita

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 19:43   

Pogromca Smoków napisał/a:
Ja się właśnie przestałem zastanawiać. Myślałem o UPR, PR i PiS (ze wskazaniem na UPR), a teraz wiem, że na PiS.
Mnie Giertych Roman ostatnio mocno podpadł, choć z drugiej strony gdyby dzięki temu PR dostała się do Sejmu i UPR to jeszcze Romana może bym ścierpiał. Nie ma też pewności, że bez tej koalicji Roman by się do Sejmu nie dostał, bo może by mu się i w pojedynkę ta sztuka udała... Co do Mikkego to się zgodzić w kilku miejscach z nim nie mogę, jednak to aż tak mocno mi nie przeszkadza. Jak dla mnie to na chwilę obecną mam pewien dylemat... :???: Póki co to czasu jest jeszcze dużo i pewnie na właściwą decyzję mi tego czasu starczy :grin:
Dodano:
Zresztą najbliższych będę namawiał na PiS, a jakby ktoś miał większe problemy z dotarciem na wybory to i transport załatwię - Tak mi dopomóż Bóg! :mrgreen:

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 19:56   

Poza chęcią znalezienia się w sejmie to ja nic łączącego ich nie widzę. Szczególnie mnie zasmucił UPR, którego nadal darzę sentymentem.
Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.

robines 
sekretarz zarządu koła

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 20:12   

Korwin ma już wyraznie dośc poczekalni...ale żeby tak z Koniem wspólną listę tworzyc. "Władca much" stał się dla mnie pośmiewiskiem.Zaś o Jurku wole sie nie wypowiadac.Kiedyś bardzo go ceniłem ale to było kiedyś-u mnie jest przegrany!!!

wichura 
Banita

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 20:16   

daru napisał/a:
Poza chęcią znalezienia się w sejmie to ja nic łączącego ich nie widzę.
Ciekawe czy też się do tego sejmu dostaną, bowiem próg wyborczy dla koalicji wynosi 8%, a najnowszy sondaż PGB daje im 6%. W sumie to raczej poważnie sondaży nie traktuję, choć spojrzeć zawsze można.

robines 
sekretarz zarządu koła

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 20:25   

wichura21 napisał/a:
W sumie to raczej poważnie sondaży nie traktuję, choć spojrzeć zawsze można.

Wszyscy tak myślimy ale jednak wszyscy na te sondaże patrzymy :mrgreen: .

frompoland 
sympatyk

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 21:06   

dodam że oni nie startują jako koalicja partii więc ich 8% nie obowiązuje oni startują jako porozumienie (komitet wyborczy) z nazwą o skrócie LPR temu starczy im 5%...
Pomimo że jestem zatwardziałym PiSowcem mam znajomych co są za poglądami UPRu więc szanowałem to ugrupowanie teraz... no cóż popełnili gorszy mezalians niż PiS biorąc LPR i SO do koalicji.
Marka Jurka też bardzo szanowałem i dużo stracił w moich oczach... szkoda że tak postąpił i odszedł z PiSu żałosne posunięcie (bez kasy i ludzi do sejmu?)

wichura 
Banita

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 21:40   

frompoland napisał/a:
dodam że oni nie startują jako koalicja partii więc ich 8% nie obowiązuje oni startują jako porozumienie (komitet wyborczy) z nazwą o skrócie LPR temu starczy im 5%...
To w takim razie najprawdopodobniej będziemy oglądali Romana jeszcze przez 4 lata. Co do "mezaliansu" to zależy w jaki sposób patrzeć na sprawę. Jak już wyżej pisałem to nie wiadomo czy Roman nie dostałby się do sejmu gdyby nawet startował sam, więc tak naprawdę to nie wiadomo czy i na ile to go "wzmacnia", natomiast pewność co do "wzmocnienia" UPR i PR jest. Dzięki temu sojuszowi UPR i PR mają szansę dostać się do sejmu co jest korzystne dla tych partii i tych co je popierają. Oczywiście, że komuś może się nie podobać to, że UPR lub PR dla mandatu zawarły ten sojusz z mocno skompromitowanym ostatnio LPR, jednak ten sojusz jest dla tych partii pewną szansą - przecież ile czasu UPR może egzystować? Czy ten "mezalians" jest gorszy, niż koalicja PiS z LPR i SO? PiS zawierając tą koalicję nie miał innego wyjścia - zauważmy, że koalicja się rozpadła i mamy wybory. Również PR oraz UPR chcąc zaistnieć generalnie nie mają innego wyjścia. Tak więc jest tutaj pewna analogia. Moim zdaniem LPR zawarł to porozumienie ponieważ Roman Giertych nie jest pewny co do przekroczenia progu wyborczego i woli zmniejszyć ryzyko wypadnięcia za burtę. Zobaczymy co to z tego wyjdzie...

PS Niektórzy (w tym i ja) już Romana Giertycha uznali za politycznego trupa i pochowali, a tymczasem Roman jeszcze żyje! W końcu wielu powiada, że z niego to frankenstein, więc łatwo skonać nie może :wink:

bateria helska 
NaczDyrDUPS
Yogibabu w trakcie leżakowania

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 21:49   

Mikke z Giertychem? "Szpicrutą go, panie, szpicrutą!"
Czekam na sojusz Rydzyka z Ikonowiczem.

Konserwa 
baron wojewódzki

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 22:06   

Daremne: głosy oddane na UPR+PR+LPR to głosy stracone na niekorzyść PiS :evil:
Im więcej partyjek konserwatywno-prawicowych tym gorzej, już kiedyś to przerabialiśmy :???:

Trapp 
baron wojewódzki

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 22:18   

wichura21 napisał/a:
]To w takim razie najprawdopodobniej będziemy oglądali Romana jeszcze przez 4 lata. :
Roman już w poprzednich wyborach przeszedł z ledwością - mimo niezłego wyniku LPR -, a po jego ministrowaniu raczej jego akcje w Warszawie nie wzrosły.
Wszystkie te partie grają ewidentnie przeciw PiS, bo w systemie Donta małe partie dostają proporcjonalnie mniej głosów niż duże.
Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 22:20   

Ponoć Koń zamierza z lubelskiego startować. Obciach przeraźliwy, aczkolwiek to na szczęście nie mój okręg. Tylko co będzie, jak nam znów Wierzeja wciśnie? :evil:

Pedro 
skarbnik zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007 22:20   

daru napisał/a:
Roman już w poprzednich wyborach przeszedł z ledwością - mimo niezłego wyniku LPR -, a po jego ministrowaniu raczej jego akcje w Warszawie nie wzrosły.

Teraz ucieka na Podkarpacie - tam LPR na pewno będzie powyżej 5%.

robines 
sekretarz zarządu koła

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2007 13:57   

Dla zatwardziłych zwolenników UPR-u...Korwin chyba szaleju sie najadł:

Korwin-Mikke: Prawica ma szansę dojść do władzy Według byłego szefa UPR Janusza Korwin-Mikkego, prawica ma po wyborach szansę dojść do władzy. Nowe ugrupowanie, stworzona na potrzeby kampanii wyborczej, Liga Prawicy Rzeczpospolitej, ma być połączeniem LPR, UPR i Prawicy Rzeczypospolitej.
wikimedia.org
"Przy Okrągłym Stole zostało zawarte porozumienie, że polska prawica nigdy nie zostanie dopuszczona do władzy. Teraz mamy poważne szansę na pokonanie PiS-u" - powiedział Korwin-Mikke we wtorek w TVN24.
Pytany o różnice programowe, w tym spór o ochronę życia poczętego, odparł: "My nie musimy tego godzić. My w Sejmie będziemy tworzyć osobne kluby i każdy klub będzie głosował zgodnie z własnym sumieniem. Każda partia z każdą ma różne poglądy".

Na pytanie, czy lubią się z Romanem Giertychem i Markiem Jurkiem, odpowiedział, że bardzo mało ich zna, natomiast w trakcie rozmów Giertych "był niesłychanie miły, sympatyczny, bardzo się z nim rozsądnie rozmawiało; nie było podziałów partyjnych".

Jurka lider UPR ocenia jako "człowieka kryształowo uczciwego". "Jego programu w ogóle nie znam, o żadnym punkcie nie mam pojęcia. Ludzie mówią, że to jest prawica, no więc w porządku, i pewnie jest" - przyznał Korwin-Mikke.
W poniedziałek ogłoszono, że Liga Polskich Rodzin, Unia Polityki Realnej i Prawica Rzeczypospolitej wspólnie wystartują we wcześniejszych wyborach parlamentarnych. Te trzy ugrupowania będą startować z list Ligi Polskich Rodzin. Komitet wyborczy tych ugrupowań będzie nosił nazwę: Liga Prawicy Rzeczypospolitej.

http://prawy.pl/r2_index....id=32902&subdz=

Imperishable 
sekretarz zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2007 15:11   

Korwina zawsze miałem za pajaca, teraz idąc do Giertycha skompromitował się TOTALNIE. pozostaje mi tylko apelować, żebyście nie dali się zwariować i głosowali na PiS. głos oddany na LPR, to nie tyle głos zmarnowany, ale wręcz skrajnie szkodliwy, bo może pomóc wejść do sejmu największemu, wybaczcie nieparlamentarne wyrażenie :twisted: , sukinsynowi ostatnich miesięcy w polskiej polityce.
Nikt nie życzy sobie wolności bycia niezrozumianym. Mnie wszakże na luksus tej wolności stać. Żadna większość nie zgwałci mnie, bym się w nią wtopił. Żaden autorytet nie zegnie mi już kolan i nie ściszy mi głosu.

Konserwa 
baron wojewódzki

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2007 19:18   

Imperishable napisał/a:
bo może pomóc wejść do sejmu największemu, wybaczcie nieparlamentarne wyrażenie :twisted: , sukinsynowi ostatnich miesięcy w polskiej polityce.

Nie przejmuj się Albercik ;) Popieram.

Pedro 
skarbnik zarządu organizacji powiatowej

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2007 22:04   

Ciekawe jak redaktor Milcarek na gruncie moralnym uzasadni przystąpienie Marka Jurka do tej inicjatywy.
Ostatnio zmieniony przez Pedro Wto 11 Wrz, 2007 23:12, w całości zmieniany 1 raz  

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2007 22:51   

Dialektycznie. A jak będą problemy, to i trialektycznie.

P.S. Milcarek.

Szybszy 
członek władz wojewódzkich

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2007 23:41   

Zaczynam być zwolennikiem tezy, aby nowy Sejm zebrał się raz, uchwalił zmianę konstytucji umożliwiającą zdobycie zwycięzcy wyborów 231 mandatów i... rozwiązał się.

Hegemon 
Beczkowóz

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2007 23:51   

Ordynacja Barniego? 8)

ptak 
przewodniczący zarządu o. p.

Wysłany: Nie 16 Wrz, 2007 08:47   

Widziałem i słyszałem Mikkego, wygrażającego rządzącej partii. Te same obelgi i inwektywy, jakie dotychczas stosował w stosunku do wszystkich, ale z nieporównanie większą zaciętością, wręcz wściekłością. Zastanawiające, czyżby jakieś problemy z biografią?

Edwill 
baron wojewódzki

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 03:22   

Głosowanie na jedną z tych partyjek, to marnowanie głosu, który tak bardzo przydał by się jedynej godnej tego partii... PiS :!: :cool:

Stary Belf 
Sprzątacz Tego Forum!

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 12:01   

ptak napisał/a:
Widziałem i słyszałem Mikkego, wygrażającego rządzącej partii. Te same obelgi i inwektywy, jakie dotychczas stosował w stosunku do wszystkich, ale z nieporównanie większą zaciętością, wręcz wściekłością. Zastanawiające, czyżby jakieś problemy z biografią?
Jak kiedyś wspomniał MS, to wg MS-a Korwin to agent wpływu. Podzielam tę opinię.

Szybszy 
członek władz wojewódzkich

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2007 17:34   

TLM napisał/a:
ptak napisał/a:
Jak kiedyś wspomniał MS, to wg MS-a Korwin to agent wpływu. Podzielam tę opinię.

Na szczęście są agenci Wpływu i agenci wpływiku

Odpowiedz do tematu