IVRP.pl Strona Główna IVRP.pl
polityka - militaria - kultura - podróże

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fabularny film o Smoleńsku
Autor Wiadomość
Ela 
członek władz krajowych


Pomogła: 9 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 5775
Skąd: Dziki Zachód
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2012 21:38   

Marcin Wolski napisał/a:
Można powiedzieć, że skończyłem pierwszą fazę. Trzeba jednak pamiętać, że scenariusz - choć moje doświadczenie w tej dziedzinie nie jest zbyt wielkie - to jest coś jak kostium na miarę. Dopiero w momencie, kiedy będziemy mieli aktorów, kiedy będziemy mieli te postacie, na które będziemy kostiumy upinać, nastąpi faza finalna prac scenariuszowych. Proszę też pamiętać, że choć film ma charakter retrospektywny, to my nie znamy różnych dalszych ciągów, które się mogą do czasu realizacji pojawić. W związku z tym to, co powstało, ma charakter struktury otwartej, i sądzę, że aż do czasu fazy montażu to życie będzie głównym współautorem.


http://wpolityce.pl/wydar...-nie-byl-zamach
_________________
I nie jest zapewne przypadkiem, że autorzy radosnych ód kręcili się zawsze na dworach tyranów. /Zbigniew Herbert/
 
 
Ronnie 
zwykły członek partii


Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 198
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012 11:29   

Marcin Wolski napisał/a:
Z tego co wiemy, film zaczyna się w momencie startu rządowego samolotu z prezydentem na pokładzie. Później akcja wraca do momentów waszym zdaniem decydujących dla przebiegu zdarzeń.

Tak, to jest konwencja "Obywatela Kane'a", znana w Polsce z drugiej ręki, czyli z filmu "Człowiek z marmuru". W filmie jest kilkoro młodych bohaterów, którzy w jakiś sposób zostają zaplątani w wydarzenia historią posmoleńską. To będzie coś, co jest na początku filmem biograficznym, a potem staje się dziennikarskim śledztwem. Jak się okaże, śledztwem niesłychanie niebezpiecznym.



Czyli JORGE miał zdaje się rację, to będzie film o świadomie ograniczonym kręgu odbiorców.
 
 
niKT 
członek władz krajowych


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 5831
Wysłany: Pią 09 Lis, 2012 09:20   

Antoni Krauze na spotkaniu mówi o filmie "Smoleńsk":
_________________
My nick's been nickED!
 
 
Ela 
członek władz krajowych


Pomogła: 9 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 5775
Skąd: Dziki Zachód
Wysłany: Wto 20 Lis, 2012 22:56   

Rozmowa Goćka z reżyserem:
http://wnas.pl/artykuly/4...k-antoni-krauze
_________________
I nie jest zapewne przypadkiem, że autorzy radosnych ód kręcili się zawsze na dworach tyranów. /Zbigniew Herbert/
 
 
uhr 
przewodniczący zarządu o. p.


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 19 Lis 2007
Posty: 1940
Wysłany: Wto 20 Lis, 2012 23:32   

sorry, ale Wolski od czasu uczestnictwa w pamiętnym grillu u Konia kojarzy mi sie z przypaloną kaszaną. Czarno to widzę... czarno ;)
_________________
Stąd moja zapiekłość przeciw ludzikom, które ściągnęły nam na głowę trampkarza jako jedynowładcę. Była to niby nieznacząca, poczciwa głupota i podłość małych śmierdzieli ale skumulowana dała tragiczne skutki [los]
 
 
alcor 
członek zarządu organizacji powiatowej


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 1047
Wysłany: Wto 20 Lis, 2012 23:36   

W URze wywiad Karnowskich z AK.
_________________
"Sieć władzy w Polsce zaczyna się w Moskwie. Tam są komputery i ludzie na bieżąco analizujący to, co się dzieje tutaj, tam są przygotowywane i uchwalane (tak, tak, uchwalane) decyzje. W Polsce znajduje się tylko aparat wykonawczy."
 
 
Edwill 
baron wojewódzki


Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 4966
Skąd: Aaa... to zależy od czasu
Wysłany: Śro 21 Lis, 2012 03:34   

Czytałem niedawno, że serialny film MAYDAY, produkcji National Geographic, o tragedii smoleńskiej jest bliski ukończenia. Jeszcze nie wiadomo pod jakim tytułem, ale nie będzie oparty na raporcie MAK. Szybka akcja protestacyjna Polaków spowodowała opóźnienie produkcji filmu pod tytułem "Following Orders" [Wykonując Rozkazy]... pijanego polskiego generała, itp. kłamstwa... :evil:
_________________
Stwórzmy świat oparty na sile prawa, a nie na prawie siły - prezydent Andrzej Duda w ONZ.
 
 
Edwill 
baron wojewódzki


Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 4966
Skąd: Aaa... to zależy od czasu
Wysłany: Śro 21 Lis, 2012 14:08   

Prawdopodobnie tytułem tego filmu będzie "Death of the President" - Śmierć Prezydenta.

http://wpolityce.pl/wydar...288381481237582
_________________
Stwórzmy świat oparty na sile prawa, a nie na prawie siły - prezydent Andrzej Duda w ONZ.
 
 
Puchaty 
sekretarz władz wojewódzkich

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 3177
Wysłany: Śro 21 Lis, 2012 21:37   

Dobrze byłoby, aby produkcja Discavery była mocnym dokumentem, żeby zatrzęsła polskimi głowami.
_________________
Prusy muszą zostać zniszczone
 
 
Budyń 
członek władz wojewódzkich


Wiek: 45
Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 2571
Wysłany: Śro 21 Lis, 2012 21:47   

pan Marian Opania nie zamierza brać udziału, albowiem Kaczyński jest zły, a on nie będzie legitymizował bredni, o!
 
 
los 
Banita


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Mar 2003
Posty: 16893
Wysłany: Śro 21 Lis, 2012 22:11   

Budyń napisał/a:
pan Marian Opania nie zamierza brać udziału, albowiem Kaczyński jest zły, a on nie będzie legitymizował bredni, o!

link?
_________________
myśli nowoczesnego indyka
 
 
Mania 
Banita


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 4951
Wysłany: Śro 21 Lis, 2012 22:39   

Niech spada na brzozę!
_________________
Nie wierz w cuda, polegaj na nich!
 
 
ombretta 
członek prezydium władz krajowych
ex-forumkowicz

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 8802
Wysłany: Śro 21 Lis, 2012 22:44   

Cytat:
Jedną z najistotniejszych kwestii jest oczywiście obsadzenie kogoś w roli Lecha Kaczyńskiego. Reżyser widzi w niej znanego aktora Mariana Opanię. Krauze na pytanie, czy jest to realne, odpowiedział: - Myślę że tak, i najbliższe dni to rozstrzygną.

A co na to Marian Opania? Onet go o to zapytał. - Otrzymałem taką propozycję i od razu odmówiłem. Mam swoje powody, polityczne. Nie jestem zwolennikiem PiS ani braci Kaczyńskich - mówi nam Marian Opania. I dodaje: - Na dziś jest to jest absolutnie niemożliwe. Nie wiem, jak będzie za kilka lat.

Aktor przyznaje, że z Antonim Krauze znają się dobrze od lat.

Wspólnie zakończyć zawodowe życie

Także na tę prywatną znajomość wskazywał reżyser, argumentując, dlaczego warto, aby aktor propozycję przyjął.

- Myśmy (…) razem debiutowali, on zagrał dużą rolę w moim debiucie kinowym „Palec boży” i myślę, że obaj jesteśmy w tym wieku, i w takim momencie naszego życia, że to jest pewna propozycja, byśmy wspólnie zakończyli nasze zawodowe życie realizując właśnie ten film - mówił w wywiadzie Krauze.

Dla Mariana Opani nie jest to jednak argument decydujący. A istotniejsze są kwestię polityczne, od których w filmie "Smoleńsk" uciec nie sposób.

Opania: nie będę brał udziału w takiej rzeczy

Aktor ocenia Jarosława Kaczyńskiego jako postać "antypatyczną", podobnie też określa Prawo i Sprawiedliwość, której to partii J. Kaczyński przewodzi.

- Nie mam zamiaru im pomagać w nakreślaniu ich bzdurnych przekonań. To, co oni uznają, czyli że w Smoleńsku doszło do zamachu, jest bzdurą. Nie będę brał udziału w rzeczy, która przypuszczalnie będzie szła w tym kierunku - podkreśla Marian Opania w rozmowie z Onetem.

Obawia się on zatem, że film "Smoleńsk" będzie wskazywał na możliwość, że w Smoleńsku prezydent Lech Kaczyński zginął w zamachu, a do promocji takiej tezy aktor ręki nie chce przykładać.

Jednocześnie w przekonaniu rozmówcy Onetu przyczyną katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. był ewidentny bałagan tak po stronie polskiej jak i rosyjskiej - "taka jest smutna prawda".

Jarosław Kaczyński? "Do cna cyniczny"

Aktor krytykuje też prezesa PiS, który niedawno mówił o "zamordowaniu 96 osób, w tym prezydenta RP, innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego" jako o "niesłychanej zbrodni".

- Mam określony, mocno krytyczny, stosunek o osoby Jarosława Kaczyńskiego. Uważam, że jest to polityk do cna cyniczny i wykorzystujący niedobre odczucia społeczne. Nie czuję do niego sympatii - mówi nam Opania.

- Nie neguję, że do osoby Lecha Kaczyńskiego miałem pewien rodzaj sympatii i go poważałem jako prezydenta - dodaje aktor, ale zaznacza, że niesmak budziło w nim "całkowite uzależnienie od brata (Jarosława Kaczyńskiego - red.)".


http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
 
 
uhr 
przewodniczący zarządu o. p.


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 19 Lis 2007
Posty: 1940
Wysłany: Śro 21 Lis, 2012 23:03   

Co za sku..
Ale przecież opary mózgowe Opani oraz wyziewy ustne z pewnoscią były znane Krauzemu. Tak więc niedawne obwieszczanie że zaproponowano mu rolę LK niepotrzebnie przydało tym wyziewom oraz tej odmowie waznosci.

Niczego sie ci ludzie nie ucza. Ze z tamtej strony nie spotkasz ani jednego skrupułu, najmniejszej delikatnosci.


Czasem w domu wspominamy w rozmowach płaczliwe apele pisowskiego posła Koguta do Boniego, jako dobrego kolegi z Solidarnosci, z którym razem "walczyli o Polskę" - apele o przyzwoitość. I smiejemy sie do rozpuku.
_________________
Stąd moja zapiekłość przeciw ludzikom, które ściągnęły nam na głowę trampkarza jako jedynowładcę. Była to niby nieznacząca, poczciwa głupota i podłość małych śmierdzieli ale skumulowana dała tragiczne skutki [los]
Ostatnio zmieniony przez uhr Śro 21 Lis, 2012 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mania 
Banita


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 4951
Wysłany: Śro 21 Lis, 2012 23:09   

uhr napisał/a:

Co za sku..

Gorzej; idiota.
_________________
Nie wierz w cuda, polegaj na nich!
 
 
uhr 
przewodniczący zarządu o. p.


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 19 Lis 2007
Posty: 1940
Wysłany: Śro 21 Lis, 2012 23:13   

Nie wiem, może. Bardziej w tym duecie na idiote wygląda mi pan rezyser
_________________
Stąd moja zapiekłość przeciw ludzikom, które ściągnęły nam na głowę trampkarza jako jedynowładcę. Była to niby nieznacząca, poczciwa głupota i podłość małych śmierdzieli ale skumulowana dała tragiczne skutki [los]
 
 
ombretta 
członek prezydium władz krajowych
ex-forumkowicz

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 8802
Wysłany: Śro 21 Lis, 2012 23:17   

Mania napisał/a:
uhr napisał/a:

Co za sku..

Gorzej; idiota.

Kompromisowo pozwolę sobie zauważyć, że i jedno i drugie.
 
 
uhr 
przewodniczący zarządu o. p.


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 19 Lis 2007
Posty: 1940
Wysłany: Śro 21 Lis, 2012 23:20   

ombretta napisał/a:
Mania napisał/a:
uhr napisał/a:

Co za sku..

Gorzej; idiota.

Kompromisowo pozwolę sobie zauważyć, że i jedno i drugie.

Ambrozja Salomonowej mądrości zwilżyła Kolegi ust korale
_________________
Stąd moja zapiekłość przeciw ludzikom, które ściągnęły nam na głowę trampkarza jako jedynowładcę. Była to niby nieznacząca, poczciwa głupota i podłość małych śmierdzieli ale skumulowana dała tragiczne skutki [los]
 
 
Zbigniew 
członek władz krajowych


Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 6959
Skąd: Kujawy
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012 07:21   

Zawsze można by wybrać gorzej. Jak to miało miejsce z Adamczykiem, który pół roku po roli w "Papieżu" zagrał rolę odtrutkę wyjątkowo "kiep"skiego lotu. Nie jeden O'pania na tym świecie.
_________________
"Domini Poloni, tam diu liberi, quam diu catholici!"
 
 
mmaria 
skarbnik zarządu organizacji powiatowej


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 1469
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012 12:26   

Potraktujmy to jako darmową reklamę filmu. Przecież inaczej tzw. media nawet by się nie zająknęły na jego temat. :wink: :lol:

A serio, to Opania nie krył się ze swoimi poglądami, więc Krauze musiał je znać.
 
 
los 
Banita


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Mar 2003
Posty: 16893
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012 12:34   

A krzesla (czy aktorzy) maja poglady?
_________________
myśli nowoczesnego indyka
 
 
mmaria 
skarbnik zarządu organizacji powiatowej


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 1469
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012 13:09   

Mają. I szeroko je głoszą. Oczywiście nie wszyscy mają szansę je głosić.

Chwalimy Lindę, że odmówił Pasikowskiemu.
Aktor też człowiek, proszę Losa.
 
 
los 
Banita


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Mar 2003
Posty: 16893
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012 13:11   

Wiem z teorii ale za bardzo uzaleznionym od empirii, by nie musiec siebie regularnie o tym przekonywac.
_________________
myśli nowoczesnego indyka
 
 
Ela 
członek władz krajowych


Pomogła: 9 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 5775
Skąd: Dziki Zachód
Wysłany: Pią 23 Lis, 2012 19:00   

Może Zelnik by się nadał?
_________________
I nie jest zapewne przypadkiem, że autorzy radosnych ód kręcili się zawsze na dworach tyranów. /Zbigniew Herbert/
 
 
Konserwa 
baron wojewódzki


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 4469
Skąd: z Ciemnogrodu
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 00:03   

No nieee...Zelnik Prezydentem...?

_________________
KAtYŃ 1940-2010 ku ICH pamięci..."
"Pojechali oddać hołd Ofiarom, a złożyli Ofiarę w hołdzie..."
 
 
Mania 
Banita


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 4951
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 12:35   



albo Matuszak, który jest równolatkiem LK
_________________
Nie wierz w cuda, polegaj na nich!
 
 
mmaria 
skarbnik zarządu organizacji powiatowej


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 1469
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 12:58   

http://wpolityce.pl/wydar...-nie-interesuje

Cytat:
"SE" postanowił sprawdzić, czy niechęć do odegrania roli Lecha Kaczyńskiego jest powszechna w środowisku aktorskim. Krótkie wybadanie terenu wskazuje na to, że problemu raczej nie będzie. Dziennikarze "SE" zapytali o tę sprawę trzech aktorów: Witolda Pyrkosza, Mariana Kociniaka oraz Jerzego Zygmunta Nowaka. Wszyscy trzej wyrazili duże zainteresowanie tematem.

Pyrkosz w następujący sposób ustosunkował się do sprawy:

Z przyjemnością wezmę to na swoje barki. To, czy ktoś mi nie poda ręki za to, to mnie w ogóle nie interesuje. Takie za przeproszeniem pierdoły...

- mówi aktor.

Również Jerzy Zygmunt Nowak zapałał entuzjazmem:

Widziałem ostatni film Krauzego, "Czarny Czwartek". Bardzo mi się podobał, żałuję, że tam nie zagrałem. (...) Uważam, że o Smoleńsku należy mówić, bo ta sprawa do końca nie została wyjaśniona

- ocenia Nowak.

:smile:
 
 
Ela 
członek władz krajowych


Pomogła: 9 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 5775
Skąd: Dziki Zachód
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 13:07   

Janda na Anodinę :twisted:
_________________
I nie jest zapewne przypadkiem, że autorzy radosnych ód kręcili się zawsze na dworach tyranów. /Zbigniew Herbert/
 
 
Brzost 
skarbnik zarządu organizacji powiatowej


Pomógł: 2 razy
Wiek: 60
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 1245
Skąd: z lasu
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 19:21   

Ela napisał/a:
Janda na Anodinę


Dobre!
 
 
Mania 
Banita


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 4951
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 19:59   

Olbrychski na Putina :twisted:
_________________
Nie wierz w cuda, polegaj na nich!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12